MSI SPATIUM M580 SSD Tanıtıldı, İşte Özellikleri

MSI SPATIUM M580 SSD modeli ultra hızlı PCIe 5.0 katı hal sürücüleri arasına katılıyor. Yeni model, en yüksek hızlarda çalışırken optimum sıcaklıkları sağlamak için üç konfigürasyonda ve devasa bir soğutucuda satışa sunulacak. İşte MSI SPATIUM M580 SSD özellikleri ve fiyatı.

MSI, SPATIUM M580’in 14,6 GB/s sıralı okuma ve 12,7 GB/s sıralı yazma hızlarına ulaşabildiğini paylaşıyor. SSD bu anlamda yakın zamanda duyurulan Crucial T705‘i de 14,5 GB/s sıralı okumayla geride bırakıyor. Bu rekor kıran hızlar, PHISON E26 PCIe Gen 5 denetleyici, 232 katmanlı 3D NAND flash modülleri, DRAM önbellek arabelleği ve SLC önbellek sayesinde mümkün oluyor. MSI, en yeni ürününün mevcut PCIe Gen 4 sürücülerden iki kat daha hızlı olduğunun altını çiziyor. Ek olarak yeni model, MSI’ın önceki nesil PCIe 5.0 SSD’si SPATIUM M570 PRO’sundan yaklaşık 2,2 GB/s ve 900 MB/s daha hızlı.

Üründe soğutma yüzey alanını en üst düzeye çıkarmak için üç ısı borusu ve bir dizi alüminyum kanattan oluşan, sürücünün devasa bir kule soğutucu bulunuyor. MSI’a göre soğutucu, “ağır yükler altında olağanüstü performans ve maksimum depolama verimi” için çalışma sıcaklıklarını 20 dereceye kadar düşürebiliyor. Bunun MSI’ın SPATIUM M570 PRO’da kullandığı radyatörün aynısı olduğunu belirtelim.

Soğutucu önceden kurulu ancak kullanıcılar bunu çıkarıp kendi soğutma çözümlerini tercih etme şansına da sahip. Bu özellikle anakartınızın, CPU soğutucunuzun, GPU’nuzun veya diğer PCIe aygıtlarınızın büyük radyatörlü SSD’yi barındırmak için yeterli alan bırakmaması durumunda işinize yarayacak.

MSI SPATIUM M580 1TB, 2TB ve 4TB konfigürasyonlarda satışa sunulacak ve her modelin 5 yıllık sınırlı garantisi olacak. Fiyatlar ve lansman tarihi ise henüz belirsiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x