Binanın duvarı yıkıldı, komşunun tuvaleti açıkta kaldı

Bahçelievler‘de kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yapılan yıkımda yan binanın duvarı olmadığı fark edildi. Dairenin banyosu ve alafranga tuvaleti açıkta kalırken, bu durum üzerine daire sakinleri evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Bahçelievler Zafer Mahallesi’nde 4 katlı bir binada gerçekleştirilen yıkımda dairenin banyosu ve alafranga tuvaleti açıkta kaldı. Bina sakinleri olayın şaşkınlığını yaşadı. Duvarı olmayan daire sakinleri ise güvenlik tedbiri olarak dairelerini boşaltırken olaya tepki gösterdi. Dairede yaşayan bir kişi, yıkımdan hemen sonra duvarı olmayan banyoyu cep telefonu ile kaydetti. Binanın inşa edildiği dönemde, müteahhidin yan binanın duvarını sıvayarak kullandığı iddia edildi.

“ALLAHTAN GÜNDÜZ FARK EDİLMİŞ”

Olaya şahitlik eden mahalle sakini Yıldırım Akgün, “Binanın dayanıklı olmadığını görüyoruz, başka bir şey değil. Hem o taraf hem bu taraf için yapılan iş düzgün değil. Duvarını yapmamış, binaya yaslamış. Görüntü berbat. Allah’tan gündüz fark edilmiş. Fark etmeseler ne olur kim bilir” dedi.

“YIKAN KİŞİNİN SUÇU YOK”

Mahalle sakini Latif Kaya, “Yapan müteahhidin suçu. Öteki binayı yapanın suçu, kendine ait duvarı yok. Yıkan kişinin suçu yok. Mekanikçi olduğum halde, yıkan binanın suçunun olmadığını anlıyorum. Görüntü müteahhitlik açısından bakarsak çalınmış, hırsızlık” dedi. İsmail Doğan ise, “İnşaattan pek anlamam ama görüntü iyi değil, yapmışlar işte” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x