Apple, Windows Geçiş Yardımcısı 3.0.0.0 Aracını Yayınladı

Apple, Windows’tan macOS’a geçmeyi düşünen kullanıcıların bu geçiş sürecini kolaylaştırmak için Windows Geçiş Yardımcısı 3.0.0.0 sürümünü yayınladı. Yeni sürüm, Apple’ın en yeni masaüstü işletim sistemi olan macOS Sonoma desteğini berberinde getiriyor.

Apple Windows Geçiş Yardımcısı; kişilerinizi, takvimlerinizi, e-posta hesaplarınızı, dosyalarınızı ve daha fazla verilerinizi Windows PC’den Mac’e kopyalayabilen bir uygulama. Her iki bilgisayarı da aynı ağa bağladıktan sonra uygulama cihazlarınızı buluyor, bir PIN kodu girmenizi istiyor ve ardından Windows bilgisayarınızdan hangi bilgileri aktarmak istediğinizi seçmenizi öneriyor. Verilerinize bağlı olarak kopyalama süreci biraz zaman alıyor.

Apple’ın geçiş sürecini ayrıntılı olarak açıklayan resmi bir destek sayfası sunuyor. Bu, uygulamanın hangi bilgileri kopyalayabileceğini ve Mac’inizde nereye ulaşacağını içeriyor.

Geçiş Yardımcısı uygulamasının macOS Sonoma 14.4 ve daha yeni sürümlerle çalıştığını unutmayın. Windows’a gelince, Microsoft’un şu anda desteklenen masaüstü işletim sistemleri olan Windows 10 ve 11’i destekliyor. Mac’iniz daha eski bir macOS sürümünü çalıştırıyorsa veya onu en son sürüme güncelleyemiyorsanız Apple, Windows Geçiş Yardımcısı aracının 2.4.5.0 sürümünü kullanmanızı öneriyor. Ek olarak, Windows 8.1, Windows 8 ve Windows 7 gibi sürümleri çalıştıran bir bilgisayardan veri kopyalamak için de bu sürmü kullanmanız gerekiyor.

Güncel Windows Geçiş Yardımcısı uygulamasını resmi web sitesinden indirebilir daha fazla resmi belgeyi de buradan edinebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x