MUÇEV tarafından özel bir şirkete kiraya verilen Kumburnu Plajına giriş ücretli oldu

Kenan GÜRBÜZ

Bayram Tatili için Turizm Cenneti Fethiye Ölüdeniz’de bulunan ve MUÇEV tarafından özel bir şirkete 10 yıllığına kiraya verilen Kumburnu Plajına gelen tatilciler, plaja araç ve karavanla giriş fiyatlarına tepki gösterdiler.

Bayram Tatili için gelen tatilciler MUÇEV tarafından 2020 yılında özel bir firmaya 20 yıllığına kiralanan Kumburnu Plajının araç giriş ücretlerine tepki gösterdiler.

Tatilcilerin sosyal medyada paylaşım yaptığı plaja araçla giriş rakamları şöyle, otobüs 1500, Karavan 600, otomobil 400 lira. Geçen yıl otomobil otopark ücreti 120 TL olarak belirlenmişti.

Sinan Gürkan, sosyal medya paylaşımında kıyıların halkın olduğuna işaret ederek, “Bu soruna acilen çözüm bulunmalı ve kıyılar halkın kullanımına acilen açılmalı” şeklinde paylaşım yaptı.

Fırat Yıldırım, adlı sosyal medya kullanıcısı ise MUÇEV’in acilen kapatılması gerektiğini belirterek, “Bu fiyatı belirleyenlere monte etmek lazım o fiyat tabelasını” şeklinde paylaşım yaptı.

İsmail Şahan adlı tatilci ise pyalaşımında Emekli, Memur, işçi ve asgari ücretli için Ölüdeniz sahillerinin çok pahalı olduğunu ifade ederek, “Ücretlendirmeyi yabancı turistler için yapar gibi yapmışlar. Kısacası parası olmayan gelmesin demişler. Fakir, fukara kimin umrunda” ifadelerini kullandı.

PLAJA YAYA GİRİŞİ 50 TL

Plaja araçsız yaya olarak girmek isterseniz 50 TL giriş ücreti alınıyor. Yaya girişinden ücret alınacağı plajın girişinde bulunan tabelalarda yer alıyor. Tatilciler, araç giriş ücretlerinin yüksekliğinin yanı sıra, yaya girişinden ücret alınmasına da tepkililer, sosyal medya paylaşımlarında sahillerin MUÇEV tarafından işgal edildiğini belirterek, MUÇEV’in kapatılarak halkın kullanımına açılmasını istiyorlar.

PD YAZMIŞTI

Türkiye’nin yurtdışındaki turizm tanıtımlarında kullandığı Ölüdeniz fotoğrafındaki kumsallarda denizin keyfini artık parası olan çıkarabildiğini geçen yıl Patronlar Dünyası yazmıştı. Doğa harikası lagünün en uç kısmında yer alan Kumburnu artık özel işletmenin elinde.

Yıllarca Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından işletilen Ölüdeniz Tabiat Parkı içinde yer alan Kumburnu ve çevresi 2020 yılında MUÇEV tarafından özel işletmeye devredildi. Vatandaşların eskiden sembolik ücretlerle giriş yaparak kullanabildikleri Ölüdeniz’in Kumburnu plajına artık parası olan girebiliyor.

Kumsalda birbirine neredeyse yapışık vaziyette sıralanmış, daha fazla kazanmak için hatta denizin içine kadar sokulmuş şezlonglar ve hasır şemsiyelerden faydalanmak ücretli. Bunları kiralamak ya da içerdeki restoranlarda yiyip içmek için kredi kartına benzer bir kart alıyorsunuz. Bu karta yapılan yükleme ile şezlongunuzu kiralıyor ve içerdeki restoranlardan faydalanabiliyorsunuz.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x